Informacje prasowe

ZAINTERESOWANIE OGRODAMI OCHOTA II ROŚNIE WRAZ Z BUDOWĄ

Warszawa, 16.04.2015,

Budowa drugiego etapu osiedla na warszawskiej Ochocie postępuje zgodnie z harmonogramem. Koniec inwestycji zaplanowano na II kwartał 2016. Wraz z postępami w budowie, rośnie zainteresowanie mieszkaniami w drugim już etapie eleganckiego osiedla – sprzedano 15% z dostępnych mieszkań w zaledwie 3 miesiące od rozpoczęcia sprzedaży!

KOLEJNE INWESTYCJE ODDANE DO UŻYTKOWANIA

Warszawa, 29.01.2015 ,

Z początkiem bieżącego roku firma Dolcan Plusa S.A. otrzymała pozwolenia na użytkowanie trzech inwestycji mieszkalnych w Warszawie i okolicach. Prace budowlane na osiedlach Żółte Tulipany, Wellhome Zacisze oraz Czerwona Jarzębina I zostały zakończone. Niemal wszystkie lokale zostały wyprzedane!

WARSZAWSKA OCHOTA - SZCZĘŚLIWE POŁĄCZENIE MIASTA I NATURY

Warszawa, 7.01.2015,

Według rankingu dzielnic Warszawy przeprowadzonego przez Urząd Statystyczny w Warszawie, dzielnica Ochota znalazła się w grupie rejonów najbardziej atrakcyjnych pod kątem warunków życia. Coraz częściej o wyborze mieszkania decyduje nie tylko jego cena i lokalizacja, ale również dostępność terenów rekreacyjnych i zielonego otoczenia. Trudnym do zrealizowania wydaje się być kompromis pomiędzy bliskością miasta, a sąsiedztwem natury. Jednym z niewielu rejonów stolicy, który łączy te wartości, jest zielona Ochota - oddalona zaledwie o kilkanaście minut drogi od serca Warszawy.

Nowy pomysł na inwestycję w nieruchomości w Warszawie

Warszawa, 08.12.2014,

Na rynku panuje przeświadczenie, że aby zacząć zarabiać na nieruchomościach w dużej aglomeracji trzeba  być dużym graczem. Ten mit obala Dolcan, wprowadzając nową kategorię mieszkań – miniapartamenty. Projekt o nazwie Miasteczko Rubikon to lokale dedykowane młodym ludziom, którzy zaczynają samodzielne życie w stolicy. Ceny już od 156 tys. zł.

Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni wracają na rynek nieruchomości

Warszawa, 14.11.2014

 

Wiele sygnałów na rynku nieruchomości pokazuje, że kryzys jest już za branżą. Kolejnym dowodem jest rosnące zainteresowanie inwestorów pakietowym zakupem mieszkań w największych aglomeracjach. Firma Dolcan, ogólnopolski deweloper z ponad 23-letnim doświadczeniem, w ostatnim roku zanotowała znaczący wzrost inwestycyjnych transakcji pakietowych, przy czym w największej sprzedała 13 mieszkań.

Miasteczko Rubikon – popularne wśród młodych

Warszawa, 24.10.2014

 

Miniapartamenty dedykowane młodym osobom, dopiero wkraczającym w dorosłość, to odpowiedź na istniejącą na rynku nieruchomości lukę. Pierwszą w Warszawie inwestycję w tym formacie, Miasteczko Rubikon, rozpoczęto pod koniec maja, a projekt jest już sprzedany niemal w 25%. Ceny całościowe miniapartamentów zaczynają się już od 156 tys. zł.

Skąd są kupujący mieszkania w stolicy?

Warszawa, 28.08.2014 r.

 

Statystyczny kupujący mieszkanie w stolicy jest spoza Warszawy, kupuje swoje pierwsze mieszkanie, jest w związku małżeńskim lub partnerskim. Mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy cechują się widocznym patriotyzmem lokalnym przy doborze lokalizacji mieszkania. Taki obraz nabywców stołecznych mieszkań wyłania się z badania przeprowadzonego przez firmę Dolcan, jednego z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Inwestowanie w nieruchomości – fakty i mity

Warszawa, 24.07.2014 r.

 

Nieruchomości to obecnie jedna z najpopularniejszych form lokowania kapitału – bezpieczna i zyskowna. Związanych jest z nią jednak kilka mitów, które warto obalić. Inwestowanie w nieruchomości wcale nie musi wiązać się z uciążliwym zarządzaniem wynajmem lub koniecznością posiadania bardzo dużych zasobów gotówki.

Osiedle Jordanowskie powstaje pod Jasną Górą

Warszawa, 12.06.2014 r.

 

W sercu Częstochowy, przy ul. Pułaskiego 30, firma Dolcan buduje osiedle mieszkaniowe, które w III etapach dostarczy na rynek 276 mieszkań. W I etapie powstanie 56 mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach od 43 do 59 mkw. Wewnątrz budynku zaprojektowano unikatowy dziedziniec z oszklonym dachem, na którym nowoczesna architektura łączy się z zielenią.

Miasteczko Rubikon – inteligentne rozwiązanie skrojone dla młodych

Warszawa, 15.05.2014 r.

 

Firma Dolcan rozpoczęła realizację wyjątkowej inwestycji –funkcjonalnych miniapartamentów, wypełniających lukę na rynku nieruchomości i ułatwiających młodym start w samodzielne życie. Przeważająca część lokali będzie miała powierzchnię ok. 25 mkw., z własnym balkonem lub tarasem. Na parterze inwestycji powstaną  lokale pod usługi i gastronomię. Ceny całościowe miniapartamentów będą zaczynać się już od 145 tys. zł.

Condo System Dolcan już od 1,5 roku ułatwia zarabianie na nieruchomościach

Warszawa, 13.03.2014 r.

 

Firma Dolcan, która wprowadziła na stołeczny rynek nowatorski system inwestowania w nieruchomości condo, regularnie wypłaca klientom zyski. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na roczny system rozliczania otrzymali nawet ponad 63 tys. zł zysku. Indywidualni inwestorzy decydowali się na zakup nawet 3 mieszkań w ramach systemu, a instytucjonalni nawet 6. Największą popularnością cieszą się lokale
w inwestycji Ogrody Ochota.

Osiedle Żółte Tulipany rozkwitnie w 2014 roku

Warszawa, 20.02.2014 r.

Firma Dolcan rozpoczęła budowę nowego osiedla mieszkań bezczynszowych w miejscowości Rembelszczyzna, przy granicy z Białołęką. Osiedle Żółte Tulipany to jednorodzinna zabudowa bliźniacza pośród zieleni. Wszystkie mieszkania w projekcie spełniają kryteria programu MdM. Inwestycja posiada rachunek powierniczy.

Dolcan, przy wsparciu TNS Polska, zbadał wiedzę Polaków na temat czynszu

Warszawa, 30.01.2014 r.

Wiedza Polaków na temat części składowych czynszu jest niewielka. Tylko 11% badanych słyszało o sposobach na obniżenie opłaty czynszowej. Niemal połowa badanych (42%) mieszkających w blokach lub kamienicach uważa, że składka remontowa płacona  wspólnocie lub spółdzielni jest zbyt wysoka w stosunku do przeprowadzanych w budynku remontów. Z drugiej strony co piąty ankietowany wstydzi się tego, jak wygląda budynek, w którym mieszka.

W 2014 roku Dolcan planuje rozpocząć 8 nowych inwestycji

Warszawa, 22.01.2014 r.

Koniec 2013 roku to dla branży nieruchomości czas wychodzenia z kryzysu i pierwszych od dawna wzrostów w sprzedaży. Potwierdza to firma Dolcan, której w 2013 roku sprzedaż wzrosła o 20% w porównaniu z poprzednim okresem. Bieżący rok firma planuje zakończyć z jeszcze lepszym wynikiem, także dzięki wprowadzeniu na rynek ponad 900 nowych mieszkań.

Kamyk Zielony z nowym biurem sprzedaży i pozwoleniem na użytkowanie

Warszawa, 02.01.2014 r.

Dolcan otworzył nowe biuro sprzedaży, na osiedlu mieszkań bezczynszowych na Białołęce. Jest to jednocześnie mieszkanie pokazowe. Klienci będą mogli przekonać się na własne oczy jak to jest mieszkać w mieszkaniu o atutach domku jednorodzinnego. Kamyk Zielony to także mieszkania dostępne w limitach programu MdM.

Dolcan ma 310 mieszkań dostępnych w limitach programu MdM

Warszawa, 18.12.2013 r.

Od stycznia rusza nowy program rządowy wspierający młodych w zakupie pierwszego mieszkania. Już teraz widać rosnące zainteresowanie lokalami spełniającymi wymagania stawiane w MdM – chcą zarezerwować lokale jeszcze przed startem programu. Potwierdza to firma Dolcan, która w ofercie ma takie mieszkania w 5 inwestycjach.

Dolcan we współpracy z TNS Polska sprawdził zwyczaje mieszkaniowe Polaków

Warszawa, 27.11.2013 r.

Polacy w większości mieszkają w budynkach wielorodzinnych – blokach lub kamienicach, a marzą o własnym domku jednorodzinnym. Co trzeci badany nie posiada własnego mieszkania – żyje w wynajmowanym lub lokatorskim od gminy czy miasta. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców czynsze są najwyższe – najczęściej powyżej 450 zł
za miesiąc.

Jak bezpiecznie inwestować i zarabiać na wynajmie mieszkań?

Warszawa, 14.10.2013 r.

Wybór sposobu lokowania pieniędzy może być kłopotliwy. Często wymaga dużej wiedzy lub ogromnych nakładów kapitału. Inwestowanie w nieruchomości jest proste, bezpieczne i stosunkowo tanie. Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych to zwrot w postaci bieżących dochodów, jak i wzrostu wartości nieruchomości w kolejnych latach.
Z Condo System Dolcan to gwarantowany zysk w wysokości 8 proc.

Pakiet wyjątkowych korzyści – tylko jesienią w Dolcanie

Warszawa, 25.09.2013 r.

Nowe, niższe ceny gotowych mieszkań. Pula nowych lokali jedno i dwupokojowych. Bezpłatny projekt wykończenia wnętrza. Bogate pakiety wykończeniowe w cenie mieszkania. Roczny czynsz gratis.

Dolcan zbadał preferencje klientów

Warszawa, 19.09.2013 r.

Zadowolenie oraz zaufanie klientów to najważniejsze wartości dla firm z sektora nieruchomości mieszkaniowych. Aby w pełni poznać opinie kupujących i móc reagować na ich zmienne potrzeby i oczekiwania Dolcan każdorazowo, przy odbiorze mieszkań, przeprowadza anonimowe ankiety. Na ich podstawie firma przygotowała „Raport preferencji i satysfakcji Klienta po zakupie nieruchomości”.

Znany architekt projektuje apartamenty dla klientów firmy Dolcan

Warszawa, 09.09.2013 r.

Firma deweloperska Dolcan wprowadziła do oferty możliwość zakupu mieszkania wraz z aranżacją i projektem architektonicznym wykonanym przez Tomasza Goźlińskiego, jednego ze znanych polskich projektantów wnętrz, specjalizującego się w stylistyce glamour. Luksusowe propozycje aranżacji można otrzymać kupując mieszkanie
w jednej z dwóch warszawskich inwestycji: Skierniewicka City lub Ogrody Ochota.

Jak mieszkać i nie płacić czynszu zgodnie z prawem?

Warszawa, 13.08.2013 r.

W ostatnim czasie głośno mówi się o czynszu i konsekwencjach jakie mogą pociągnąć zaległości w jego płaceniu. A wynikiem zaległości może być nawet wystawienie mieszkania na licytację. Czy można jednak nie płacić czynszu za mieszkanie? Takim rozwiązaniem może być posiadanie domu, ale nie tylko. Na warszawskim rynku dostępne są mieszkania tzw. bezczynszowe. To formuła małego mieszkania w domu, a nie w bloku.

Dolcan Ząbki liderem I ligi

Ząbki, 05.08.2013 r.

Po spektakularnej serii 8 zwycięstw pod rząd w sezonie 2012/2013 dobra passa klubu z Ząbek nadal trwa.  Dolcan Ząbki jest obecnie liderem w tabeli nowego sezonu I ligi. Dolcan odniósł do tej pory 2 zwycięstwa, w tym nad klubem Termalica Nieciecza, uznawanym za jednego z faworytów w rozgrywkach zaplecza Ekstraklasy.

Dolcan wypłacił już pierwsze zyski właścicielom condo mieszkań

Warszawa, 17.07.2013 r.

Firma Dolcan, która wprowadziła do swojej oferty nieruchomości inwestycyjne – condo mieszkania wypłaciła właścicielom już pierwsze zyski. Z początkiem lipca wypłaty dostały już po raz drugi osoby, które wybrały kwartalny system rozliczania zarobków – otrzymały one od 6 do 12 tys. zł. Deweloper sprzedał do tej pory w sumie 40 condo mieszkań.

Dolcan dla mieszkańców Białołęki ? nie tylko mieszkania, ale też wspólna zabawa

Warszawa, 01.07.2013 r.

Firma Dolcan, która buduje osiedla mieszkań na Białołęce włącza się w lokalne życie nie tylko poprzez inwestowanie, ale także wspólną zabawę z mieszkańcami. Wraz z władzami dzielnicy i portalem ZwalczNudę.pl organizuje grę miejską „Pomóż Dorotce wrócić do domu”.

Letnie promocje w Dolcan

Warszawa, 28.06.2013 r.

Firma Dolcan na lato wprowadza kilka promocji. Co można dodatkowo zyskać? Urządzenie pod klucz w cenie lub obniżkę kosztów o podatek VAT. Inna propozycja skierowana jest osób, które planują zakup mieszkania, ale szkoda im czasu, by letnie dni i wieczory tracić na planowanie wnętrz. Deweloper zapewnia wykończenie, a dodatkowo gratis całościowy projekt architektoniczny, wraz z aranżacją w meble i dodatki. Inne propozycje to: garaż gratis lub wykończenie kuchni.

Mieszkać na dwóch poziomach

Warszawa, 13.06.2013 r.

Rynkowa oferta mieszkań staje się coraz bardziej różnorodna. Poszukujący lokum, bez względu na to czy jest to ich pierwsze, czy kolejne mieszkanie, stali się bardziej wymagający. Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy każde M z miejsca znajdowało nabywcę. Określona grupa klientów lub ci, którzy wymagają od mieszkania więcej szukają wnętrz oryginalnych, zapewniających komfort, a jednocześnie podkreślających indywidualizm. To dla nich dedykowane są mieszkania dwupoziomowe.

Prawie co drugi klient ma gotówkę na mieszkanie

Warszawa, 28.05.2013 r.

Wśród kupujących mieszkania 45 proc. stanowią obecnie klienci nabywający nieruchomości za gotówkę – wynika z analiz firmy Dolcan.

Dolcan do przodu w biznesie i? na boisku

Warszawa, 23.05.2013 r.

Pierwszoligowa drużyna Dolcan Ząbki stała się – jak określiły to media - rewelacją sezonu wiosennego.  Odniosła 8 zwycięstw z rzędu, pokonując m.in. faworytów awansu do ekstraklasy Cracovię i Zawiszę. Seria zwycięstw drużyny znalazła się nawet wśród nominacji portalu sport.pl na najważniejsze wydarzenie sportowe kwietnia w Warszawie.

Dolcan rozszerza ofertę mieszkań w Systemie Condo na Szczecin

Szczecin, 11.04.2013 r.

Firma Dolcan wprowadza do Szczecina mieszkania w Systemie Condo. To lokale, które dają nabywcom gwarantowany umową zysk w wysokości 8 proc. rocznie. Wszystkie mieszkania są już wykończone i gotowe na przyjęcie turystów. Od 1 maja ruszy ich wynajem. Wzbogacą ofertę noclegową w Szczecinie. A tym, którzy myślą o inwestowaniu dają nowe możliwości zarabiania na nieruchomościach.

Dolcan z nowym Prezesem Zarządu

Warszawa, 20.03.2013 r.

Firma Dolcan, jeden z największych deweloperów na rynku, ma nowego Prezesa Zarządu. Został nim Tomasz Panabażys. Spółka działa na rynku ogólnopolskim. W 2013 r. deweloper planuje wprowadzić do sprzedaży ok. 600 nowych mieszkań.

Program ?Mieszkanie tygodnia? i inne promocje od Dolcan

Warszawa, 19.02.2013 r.

Mieszkania w promocyjnych cenach na wybranych osiedlach w Warszawie i Ząbkach, zaczynające się już od 4.100 zł za m kw. oraz program „Mieszkanie tygodnia” – to oferta, którą z myślą o swoich klientach wprowadziła firma Dolcan. Dodatkowo w dniach 23 – 24 lutego deweloper zaprasza wszystkich zainteresowanych na dni otwarte w będącym na ukończeniu osiedlu Ogrody Ochota

Ustawa deweloperska - czy rzeczywiście chroni prawa nabywców?

Warszawa, 14.02.2013 r.

Wejście w życie ustawy deweloperskiej miało w założeniu chronić nabywców nieruchomości mieszkalnych. Nowe prawo miało także sprawić, że proces zakupu mieszkania czy domu miały się stać łatwiejszy i bardziej przejrzysty. W rzeczywistości ustawa jest nieczytelna dla klientów i wydłuża cały proces zawarcia umowy z deweloperem. Jak wynika z obserwacji firmy Dolcan, jedynie co czwarty klient prosi o przedstawienie prospektu informacyjnego lub pyta czy deweloper posiada rachunek powierniczy.

W 2013 roku Dolcan planuje wprowadzić na rynek blisko 800 nowych mieszkań

Warszawa, 25.01.2013 r.

W Polsce jest wciąż bardzo duży niedobór mieszkań. Mając to na uwadze firma Dolcan planuje nie tylko zakończenie trwających już inwestycji, ale także rozpoczęcie nowych. W 2013 roku deweloper rozpocznie prace nad II etapami w już istniejących inwestycjach – Ogrodach Ochota i Osiedlu Tęczowym w Warszawie oraz w osiedlach mieszkań bezczynszowych. Deweloper planuje także rozpoczęcie nowej inwestycji w Częstochowie – Osiedla Jordanowskiego.

Inwestorzy zamykali 2012 rok zakupem nieruchomości

Warszawa, 03.01.2013 r.

Zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych może przynieść zwrot zarówno w postaci bieżących dochodów, jak i wzrostu wartości danego mieszkania w kolejnych latach. Kupowanie mieszkań w celach inwestycyjnych zwiększa się szczególnie na koniec roku – potwierdza firma Dolcan. W ostatnich tygodniach 2012 roku klienci inwestycyjni nabyli u dewelopera mieszkania o wartości ponad 17 mln zł.

Program RnS oraz świąteczne promocje dynamizują sprzedaż na koniec roku

Warszawa, 07.12.2012 r.

Ostatnie dni programu Rodzina na Swoim spowodowały zwiększoną aktywność klientów na rynku mieszkaniowym. Trend potwierdza jeden  z największych warszawskich deweloperów, firma Dolcan. Deweloper tylko w listopadzie, i tylko na jednym z osiedli sprzedał 10 mieszkań spełniających wymogi rządowego programu. Klienci mogą dodatkowo liczyć na świąteczne promocje.

Ostatnie weekendy z Rodziną

Warszawa, 26.11.2012 r.

W najbliższy weekend, 1-2 grudnia, firma Dolcan organizuje dni otwarte  na gotowym Osiedlu Tęczowym w warszawskich Włochach. Jest to już ostatni dzwonek, by kupić mieszkanie w programie „Rodzina na Swoim”. Deweloper zaproponuje 17 mieszkań z osiedla Tęczowego mieszczących się w limicie 5.780 zł za m kw.

Już tylko 39 dni na decyzję o zakupie mieszkania w RnS

Warszawa, 22.11.2012 r.

Tylko do końca roku obowiązywał będzie program Rodzina na Swoim. W Lublinie limit, w którym muszą się zmieścić nowe mieszkania, by ich właściciele dostali zwrot części wydatków wynosi 3.718,80 zł za m kw. Mieszkań, które mieszczą  się w tym pułapie cenowym jest w Lublinie niewiele. Lokale takie znaleźć można jeszcze na osiedlu Grabskiego, wybudowanym przez firmę Dolcan.

Okna w mieszkaniu ? doświetlenie ważne dla samopoczucia

Warszawa, 29.10.2012 r.

Naturalne doświetlenie wnętrz budynków jest bardzo istotne dla naszego samopoczucia. Dobrze doświetlone powinny być nie tylko biura, gdzie pracujemy, ale także nasze mieszkania. Dla firmy Dolcan to jeden z najważniejszych elementów przy projektowaniu osiedli mieszkaniowych. W wielu inwestycjach deweloper montuje panoramiczne okna od ziemi do sufitu. Nie bez przyczyny, klienci szukają mieszkań dobrze doświetlonych.

Jesienne promocje od Dolcan

Warszawa, 18.10.2012 r.

100 mieszkań w programie Rodzina na Swoim, promocyjne ceny na wybranych osiedlach oraz specjalne promocje  na garaże i ogródki - to tylko część jesiennych ofert promocyjnych, jakie wprowadziła firma Dolcan. Zainteresowani teraz będą mogli kupić mieszkanie od dewelopera już od 4 600 zł za m kw.

By zarabiać na wynajmie nie trzeba mieć oszczędności, wystarczy zdolność kredytowa

Warszawa, 10.10.2012 r.

Wybór sposobu ulokowania pieniędzy bywa kłopotliwy. Wymaga dużej wiedzy o mechanizmach rynków finansowych i poświęcenia czasu na przeanalizowanie możliwości. Po raz kolejny okazuje się, że najprostsze i najbezpieczniejsze jest inwestowanie w nieruchomości. Mieszkania w Condo Systemie firmy Dolcan pracują na spłatę rat kredytu, a dodatkowo generują zysk. To rozwiązanie dedykowane osobom, które myślą o zakupie nieruchomości dla dorastających dzieci.

Ogrody Ochota już zimą zmienią dzielnicę

Warszawa, 28.09.2012 r.

Firma Dolcan rozpoczęła ostatnią fazę wykończeniową I etapu osiedla Ogrody Ochota. W całej inwestycji została już zamontowana stolarka okienna. Wykończone są już także ogrody zimowe. Zakończenie budowy planowane jest na koniec tego roku.

Już w tym roku możesz zamieszkać bez czynszu

Warszawa, 18.09.2012 r.

Dla wielu osób, szczególnie tych, które planują kupić mieszkanie na kredyt, comiesięczny czynsz to duże obciążenie domowego budżetu. Wszyscy, którzy chcą uniknąć tego typu problemu powinni rozważyć kupno mieszkania bezczynszowego. Mogą oszczędzić nawet ok. 500 zł miesięcznie.

Dolcan wprowadza jeszcze atrakcyjniejsze warunki w swoim Condo Systemie

Warszawa, 12.09.2012 r.

Firma Dolcan kilka tygodni temu wprowadziła nowe rozwiązanie na rynek – system mieszkań condo, pozwalający czerpać stałe zyski z najmu w Warszawie. W odpowiedzi na duże zainteresowanie oraz  oczekiwania klientów Dolcan idzie za ciosem, i zwiększa gwarantowany okres wypłacania zysków.

Pierwsze w Warszawie mieszkania w Condo Systemie - tylko w Dolcan

Warszawa, 29.08.2012 r.

Firma Dolcan wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie Condo System – Mieszkania w Warszawie. Deweloper będzie właścicielom mieszkań wypłacał stały 8 proc. zysk. Osiedla Dolcan objęte systemem to pierwsze w Warszawie mieszkania, których nabywcy będą czerpać gwarantowane zyski z nieruchomości, nie troszcząc się o ich wynajem.

Letnie wyprzedaże także u deweloperów

Warszawa, 03.08.2012 r.

Wakacje to nie tylko beztroskie urlopowe dni. To także czas, kiedy możemy kupić mieszkanie po bardzo okazyjnej cenie. Deweloperzy właśnie na ten okres przygotowali dla potencjalnych nabywców szereg promocji i atrakcyjnych ofert. Firma Dolcan, jeden z największych ogólnopolskich deweloperów, oferuje swoim klientom program promocyjny obejmujący 7 inwestycji.

Białołęka: Dolcan wybuduje galerię handlową

Warszawa, 12.07.2012 r.

Białołęka to dynamicznie rozwijająca się dzielnica, wybierana jako miejsce zamieszkania przez rodziny z dziećmi i młode małżeństwa. Wciąż brakuje tu jednak infrastruktury usługowej. Dlatego firma Dolcan, dbając o jakość życia mieszkańców swoich osiedli, zrealizuje tu osiedlową galerię handlową o powierzchni użytkowej ponad 2 tys. m kw. To kolejna inwestycja z segmentu centrów handlowych zapowiedziana przez Dolcan.

3 certyfikaty dla Dolcan

Warszawa, 10.07.2012 r.

Dolcan jako jedyny w Polsce deweloper uzyskał aż 3 certyfikaty. To potwierdzenie stosowania najwyższych standardów w zakresie jakości inwestycji, obsługi klientów i dbania o środowisko. Jeden z certyfikatów spełnia wymogi NATO, deweloper będzie więc mógł budować także na potrzeby armii.

Kim jest kupujący mieszkanie w Warszawie?

Warszawa, 29.06.2012 r.

Statystyczny kupujący mieszkanie w stolicy jest spoza Warszawy, kupuje mieszkanie wspólnie z ukochaną osobą, i jest to jego pierwsze w życiu własne M. Taki obraz nabywców stołecznych mieszkań wyłania się z badania przeprowadzonego przez firmę Dolcan, jednego z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Kolejka z lotniska ułatwi dojazd nie tylko na EURO

Warszawa, 15.06.2012 r.

Firma Dolcan zakończyła realizację stanu surowego osiedla Ogrody Ochota. Kompleks położony jest blisko centrum, a teraz zyskał jeszcze dodatkowe połączenie. Uruchomiona kilka dni temu kolejka, kursująca z lotniska, pozwoli mieszkańcom osiedla w ciągu 16 minut dojechać do centrum, a w 25 minut na Pragę.

Białołęka: na osiedlu Kamyk Zielony powstanie przedszkole

Warszawa, 28.05.2012 r.

Firma Dolcan wybuduje przedszkole na osiedlu Kamyk Zielony, które powstaje na Białołęce. Placówkę zaplanowano dla ponad 60 maluchów. Będzie dużym udogodnieniem dla rodzin z dziećmi mieszkających na osiedlu, w ramach którego powstanie w sumie ponad 180 mieszkań.

Zamieszkaj w centrum Szczecina ? mieszkania w Arkadii czekają

Szczecin, 10.05.2012 r.

Osiedle Arkadia to inwestycja nowoczesna i jednocześnie bardzo atrakcyjnie zlokalizowana w centrum Szczecina. Do kupienia są powierzchnie biurowe, mieszkalne oraz luksusowy loft na dachu budynku. Podczas dnia otwartego w sobotę, 19 maja będzie można obejrzeć Arkadię i wybrać mieszkanie dla siebie.

Kamyk Zielony urośnie

Warszawa, 07.05.2012 r.

Dolcan planuje budowę blisko 50 mieszkań w ramach nowego etapu osiedla Kamyk Zielony na warszawskiej Białołęce. Już teraz osoby poszukujące mieszkania w tej dzielnicy mogą zobaczyć jak inwestycja wygląda, gdyż trwają końcowe prace przy pierwszym etapie, i deweloper w weekend 12 – 13 maja organizuje zwiedzanie osiedla.

Dolcan rozpocznie budowę II etapu Osiedla Powstańców w Ząbkach

Ząbki, 23.04.2012 r.

Dolcan zbudował w Ząbkach osiedla Powstańców i Orla II, w których łącznie powstało 448 mieszkań. Duże zainteresowanie mieszkaniami i dogodna komunikacja miasta ze stolicą sprawiły, ze deweloper postanowił rozpocząć budowę drugiego etapu Osiedla Powstańców. W Ząbkach powstanie zatem ok. 200 kolejnych mieszkań.

Dolcan otwiera już trzecie biuro sprzedaży w ciągu miesiąca

Warszawa, 16.04.2012 r.

Tej wiosny, dużą aktywność jednego z największych warszawskich deweloperów, firmy Dolcan widać nie tylko na budowach. Spółka otwiera kolejne, już trzecie z kolei biuro sprzedaży w ciągu zaledwie miesiąca. 21 kwietnia nowe biuro wraz z apartamentem pokazowym ruszy na Osiedlu Tęczowym. Deweloper zapowiada też II etap tej inwestycji.

Osiedle Ogrody Ochota z nowym biurem sprzedaży

Warszawa, 06.04.2012 r.

To już drugie biuro sprzedaży jakie deweloper otwiera tej wiosny. Na osiedlu Ogrody Ochota powstaje biuro, w którym na wszystkich szukających nowego M, będą czekali handlowcy i doradca kredytowy. Jego otwarcie deweloper zaplanował na 14 kwietnia. Tego dnia odbędzie się również Dzień Otwarty, podczas którego będzie można obejrzeć osiedle i wybrać mieszkanie dla siebie.

Włochy mają nową przychodnię zdrowia

Warszawa, 28.03.2012 r.

W warszawskich Włochach w najbliższy poniedziałek, 2 kwietnia, rusza nowoczesna przychodnia medyczna, która przyjmie pacjentów w ramach publicznej opieki zdrowotnej. W przychodni leczyć będą lekarze aż kilkunastu specjalizacji. Placówka powstała tuż obok Osiedla Tęczowego, realizowanego przez firmę Dolcan.

Ostatnia szansa na kupno mieszkania w ?Rodzinie na Swoim?

Warszawa, 27.03.2012 r.

Od 1 kwietnia, stawki programu „Rodzina na Swoim”, w wielu miastach i tak już bardzo niskie, jeszcze spadną. W Warszawie najbliższe dni mogą być ostatnim momentem na to, by kupić jeszcze nowe M z rządową dopłatą. Dolcan ma w swojej ofercie jeszcze siedem osiedli kwalifikujących się do programu, w sumie 128 mieszkań.

 

Dolcan otwiera nowe biuro sprzedaży

Warszawa, 23.03.2012 r.

Firma Dolcan otwiera swoje kolejne biuro sprzedaży. Nowy punkt dla klientów powstanie na osiedlu Konik Polny na Białołęce. Biuro zacznie działać od soboty 24 marca i będzie obsługiwać głównie osiedla Mieszkań Bezczynszowych. Na miejscu, będzie też doradca kredytowy, który od ręki odpowie na pytania osób zainteresowanych warunkami kredytowymi.

Dolcan zaprezentuje 15 osiedli w 6 dzielnicach Warszawy

Warszawa, 06.03.2012 r.

W najbliższą sobotę, 10 marca, Dolcan zaprasza na konsultacje podczas Dnia Otwartych Drzwi. W jednym miejscu można będzie poznać szczegółowo wszystkie stołeczne osiedla jakie ma w ofercie deweloper. Klienci mogą znaleźć odpowiednie mieszkanie, po atrakcyjnych cenach: nowe M w Warszawie już od 5.900 zł/m kw., a w Ząbkach od 4.900 zł/m kw. Radami służyć będą także architekt wnętrz i doradca kredytowy.

Osiedle Orla II otwarte dla przyszłych mieszkańców

Warszawa, 22.02.2012 r.

Doskonała lokalizacja, tuż przy stacji PKP i praktycznie w samym sercu Ząbek przyciąga nowych mieszkańców. W sobotę, 25 lutego osiedle Orla II w Ząbkach otwiera się dla przyszłych mieszkańców. Do kupienia zostały już ostatnie mieszkania, dostępne również w opcji „pod klucz”. Deweloper przygotował specjalną promocję cenową, a decydując się na zakup od razu podpiszemy akt notarialny.

Mieszkanie na os. Grabskiego kupimy bez Rekomendacji S ? sprawdź nowe ceny podczas Dnia Otwartego

Warszawa, 13.02.2012 r.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań w Lublinie poszybowały w górę
o 4,7 proc. Od początku nowego roku obowiązuje również nowa Rekomendacja S, która skutecznie obniżyła zdolności kredytowe Polaków nawet o 30 proc. W efekcie mieszkania są droższe, a o kredyt trudniej. Jest jednak szansa na zakup tańszego mieszkania. Firma Dolcan, wychodząc na przeciw rosnącym cenom i mniejszym możliwościom kredytowym, w nowym roku na osiedlu Grabskiego wprowadza nowe ceny i organizuje Dzień Otwarty.

Osiedle Tęczowe zaprasza na Dzień Otwarty z ?Rodziną na Swoim?

Warszawa, 07.02.2012 r.

W sobotę 11 lutego, firma Dolcan organizuje na warszawskim Osiedlu Tęczowym Dzień Otwarty. Dlaczego warto się wybrać? Bo wszystkie osoby planujące zakup mieszkania mogą liczyć tu na lokale w ramach programu „Rodzina na Swoim”, który w stolicy już jest praktycznie niedostępny.

W tym roku Dolcan rozpocznie realizację 9 nowych inwestycji

Warszawa, 06.02.2012 r.

Firma Dolcan zapowiada bardzo aktywny rok. Deweloper planuje rozpocząć realizację aż 9 nowych osiedli, a także oddać do użytku 5 inwestycji już realizowanych w Warszawie. Inwestor mocno stawia na nowość jaką wprowadził na rynek - mieszkania bezczynszowe, rozpocznie także działalność deweloperską w segmencie komercyjnym.

Dolcan wyróżniony tytułem Deweloper Roku 2011

Warszawa, 30.01.2012 r.

Firma Dolcan została wyróżniona nagrodą Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego w kategorii Deweloper Roku 2011. 26 stycznia br. odbyła się uroczysta gala, podczas której przedstawiciele firmy odebrali certyfikat. Nagroda jest uhonorowaniem pracy, rzetelności i wiarygodności firmy działającej w branży budowlanej.

Dolcan Deweloperem Roku 2011

Warszawa, 02.01.2011 r.

Firma Dolcan znalazła się w gronie największych deweloperów na polskim rynku w ogłoszonym właśnie rankingu Deweloper Roku 2011. Miniony rok był dla firmy szczególny: spółka obchodziła swoje 20-lecie, w realizacji ma aż 20 inwestycji, z dużym powodzeniem wprowadziła na rynek i sprzedaje nowość jaką są mieszkania bezczynszowe.

Nowe osiedle mieszkań bezczynszowych w Warszawie

Warszawa, 13.12.2011 r.

To już czwarty etap inwestycji Rudy Rydz w warszawskim Rembertowie. W nowej części osiedla mieszkań bezczynszowych powstanie 16 segmentów, a w każdym po 4 oddzielne mieszkania na parterze lub piętrze. Deweloper wkrótce rozpocznie sprzedaż mieszkań na tym osiedlu.

10 mieszkań w ?Rodzinie na Swoim? gotowe do zamieszkania na osiedlu Kujawska

Bydgoszcz, 13.12.2011 r.

Od 1 stycznia kupienie w Bydgoszczy mieszkania z rządową dopłatą w programie „Rodzina na Swoim” może być trudniejsze. Prognozowane jest obniżenie stawek, a nowe przepisy bankowe utrudnią dostęp do kredytów. Dlategowarto kupić mieszkanie jeszcze w tym roku. 10 mieszkań kwalifikujących się do RnS znajdziemy na Osiedlu Kujawska.

Osiedle Tęczowe - ostatnia szansa na zakup mieszkań w programie Rodzina na Swoim

Warszawa, 07.12.2011 r.

Grudzień może być ostatnim miesiącem, kiedy uda się jeszcze kupić w Warszawie mieszkanie w programie „Rodzina na swoim”. To dlatego, że co kwartał zmniejszają się limity rządowego programu. Mieszkania w kredycie z dopłatą znajdziemy jeszcze na Osiedlu Tęczowym w warszawskich Włochach.

Pierwsze mieszkania bezczynszowe od kuchni

Warszawa, 21.11.2011 r.

Osiedle Rudy Rydz w warszawskim Rembertowie, budowane przez Dolcan, jest już na półmetku prac. To pierwsza inwestycja mieszkań bezczynszowych, którą można obejrzeć nie tylko na planach. Deweloper zaprasza na dzień otwarty 26 listopada. Przedstawiciele firmy  spodziewają się wielu odwiedzających, gdyż zainteresowanie nowością, jaką są mieszkania, w których nie trzeba płacić czynszu, jest ogromne.

 

Osiedle Magenta na finiszu

Warszawa, 15.11.2011 r.

Firma Dolcan zakończyła realizację pierwszego etapu osiedla domów jednorodzinnych Magenta. Inwestycja powstała w Rembertowie. Osiedle tworzyć będzie 15 domów w zabudowie szeregowej. W pierwszym etapie wybudowano 9 segmentów.

Kolejna nagroda dla firmy Dolcan

Warszawa, 10.11.2011 r.

Firma Dolcan S.A. została laureatem V edycji ogólnopolskiego konkursu budowlanego Orły Polskiego Budownictwa.

Klienci szukają Rodziny

Warszawa, 07.11.2011 r.

Obecnie, co trzeci klient poszukuje mieszkania w rządowym programie „Rodzina na Swoim” – wynika z raportu jednego z największych deweloperów, firmy Dolcan. Nowe limity rządowego programu – 6.435 zł za m kw. w Warszawie - spowodowały, że znalezienie mieszkania spełniającego wymagania cenowe, stało się nie lada wyzwaniem.

Rosną Ogrody Ochota

Warszawa, 17.10.2011 r.

Firma Dolcan rozpoczęła drugi etap prac budowlanych w tej inwestycji. Inwestor przyspieszył tempo prac, by budynek został oddany przed końcem przyszłego roku. W najbliższą sobotę, 22 października, spółka organizuje dzień otwarty na terenie osiedla Ogrody Ochota.

 

Dolcan wybuduje galerię handlową

Warszawa, 03.10.2011 r.

Jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, firma Dolcan, wchodzi w rynek galerii handlowych. Na warszawskim Targówku powstanie obiekt o charakterze handlowo-usługowo-biurowym o powierzchni ponad 5 tys. m2.

Parter i ostatnie piętro w tej samej cenie

Warszawa, 30.09.2011 r.

Firma Dolcan w ramach jesiennych promocji wprowadza ofertę specjalną. Przez cały tydzień, w dniach 1 – 8 października deweloper zaproponuje jedną cenę za m kw. Niezależnie od wielkości lokalu czy jego położenia mieszkanie będzie można kupić według tej samej stawki dla całej inwestycji.

Konik Polny rośnie

Warszawa, 19.09.2011 r.

Na osiedlu Konik Polny w warszawskiej Białołęce wbito pierwszą łopatę. Projekt, realizowany przez firmę Dolcan, to jedna z 6 inwestycji powstających w ramach mieszkań bezczynszowych. Ich mieszkańcy oszczędzą ok. 500 zł miesięcznie, gdyż nie będą musieli płacić czynszu.

Budowa pierwszych mieszkań bezczynszowych już na półmetku

Warszawa, 26.08.2011 r.

Osiedle mieszkań bezczynszowych Czerwona Jarzębina realizowane przez firmę Dolcan jest już w połowie wybudowane. Pierwsze mieszkania będą gotowe już za siedem miesięcy

Ruszyła budowa nowych osiedli Dolcan

Warszawa, 18.07.2011 r.

Firma Dolcan rozpoczęła budowę dwóch nowych inwestycji w Warszawie - osiedli Kamyk Zielony i Pasikonik. W pierwszym etapie powstanie na obu osiedlach 146 mieszkania. Nowe projekty realizowane są  w ramach mieszkań bezczynszowych, czyli inwestycji, gdzie mieszkańcy nie płacą czynszów.

DOLCAN SPEŁNIA AKTUALNE WYMAGANIA KLIENTÓW

Warszawa, 06.07.2011 r.

Bliskość pracy, szkoły, kina – to wszystko sprawia, że wybieramy mieszkanie w mieście. Życie w nim nieodzownie łączy się jednak z szybkim tempem, pośpiechem i hałasem. Stąd wiele osób kupujących nowe mieszkanie chce, by nowe M miało balkon lub taras. To jedno z podstawowych wymagań, które klienci stawiają dziś deweloperom.

Branżą mieszkaniową rządzą kobiety

Warszawa, 15.06.2011 r.

Inicjują starania o zakup mieszkania, zadają szczegółowe pytania deweloperom, zwracają uwagę na detale, dokładnie badają wszystkie aspekty inwestycji, i co najważniejsze mobilizują partnerów do podjęcia decyzji. Dziś rynkiem zakupu mieszkań rządzą kobiety. Potwierdzają to dane rynkowe i sami deweloperzy.

Potrzeby osób niepełnosprawnych zauważone przez dewelopera

Warszawa, 12.05.2011 r.

Brak schodów i progów, krótkie, wyprofilowane podjazdy, szerokie drzwi wejściowe i wewnętrzne – Dolcan wybuduje mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkania będą też tańsze w utrzymaniu, nie trzeba będzie płacić tu comiesięcznego czynszu.

Dolcan zaprasza na Dzień Otwarty na Os. Powstańców

Warszawa, 05.05.2011 r.

W najbliższą sobotę 7 maja firma Dolcan organizuje Dzień Otwarty na Osiedlu Powstańców w Ząbkach. Wszyscy, którzy planują zakup nowego M, a nie mają czasu w tygodniu, będą mogli obejrzeć dostępne jeszcze mieszkania. Deweloper zaprasza w godz. 10.00 – 16.00.

Dolcan Rozpoczął budowę mieszkań bezczynszowych

Warszawa, 06.04.2011 r.

Firma Dolcan wbijając symboliczną „pierwszą łopatę” rozpoczęła budowę osiedla realizowanego w ramach projektu mieszkań bezczynszowych. W inwestycji Rudy Rydz realizowanej w warszawskim Rembertowie powstanie 78 mieszkań. Blisko połowa z nich jest już sprzedana. Pierwszy etap osiedla zostanie oddany do użytku już na początku przyszłego roku.

 

DOLCAN BUDOWLANĄ FIRMA ROKU 2010

Warszawa, 24.03.2011 r.

Firma Dolcan, jeden z największych deweloperów na rynku mieszkaniowym w Polsce otrzymała tytuł Budowlanej Firmy Roku 2010. Wyróżnienie przyznaje prestiżowy miesięcznik Builder. Dolcan był jedyną firmą wyróżnioną w kategorii: deweloper. 

Osiedle z własnym przedszkolem

Warszawa, 04.02.2011 r.

Dolcan podjął decyzję o wybudowaniu przedszkola w ramach nowej inwestycji „Konik Polny”. – To będzie osiedle z pełną infrastrukturą i wszelkimi udogodnieniami dla mieszkańców – przekonuje spółka. Inwestycja uzyskała już pozwolenie na budowę.

Osiedle Grabskiego gotowe do zamieszkania

Lublin, 14.01.2011 r.

W związku z zakończeniem krzywdzącego sporu pomiędzy Dolcan, a właścicielem stacji paliw, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Grabskiego, klienci którzy zawarli umowy z deweloperem, mogą już podpisywać notarialne akty własnościowe i wprowadzać się do wykupionych mieszkań. 

20 promocji na 20-lecie firmy Dolcan

Warszawa, 22.12.2010 r.

Przez cały 2011 rok Dolcan wraz ze swoimi Klientami będzie świętował 20-lecie działalności na polskim rynku. W związku z jubileuszem, deweloper planuje wprowadzenie dwudziestu różnych rabatów oraz ciekawych promocji.