Historia

Dolcan Plus S.A. powstał w 1991 roku, jako jeden z pierwszych deweloperów w Polsce po przemianach systemowych.  Firma jednak działa na rynku już od 1986 roku, realizując w ramach spółdzielni rzemieślniczej różne zlecenia budowlane, m.in. generalny remont Hotelu Belwederski w Warszawie.

 

Pierwszym dużym przedsięwzięciem deweloperskim firmy było osiedle domów jedno- i wielorodzinnych, zrealizowane na warszawskim Zaciszu. Był to pierwszy kamień milowy w historii spółki, od którego rozpoczął się jej dynamiczny rozwój i dalsza ekspansja na polskim rynku nieruchomości. Deweloper realizował kolejne inwestycje mieszkaniowe – zarówno kameralne osiedla domków lub segmentów jednorodzinnych, jak i większe, wielorodzinne osiedla mieszkaniowe. Dolcan swoją działalność skupia głównie w Warszawie i sąsiadujących z nią miejscowościach, jednak w miarę rozwoju, firma zrealizowała osiedla także w Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy, Częstochowie i Kozienicach.

 

Dolcan stale poszerza obszary działania i poza budownictwem mieszkaniowym realizuje także nieruchomości z sektora retail. Kameralne galerie handlowe firma zrealizuje m.in. na Białołęce, przy ul. Łodygowej oraz we Włochach.

 

Od 1994 roku Dolcan jest nieprzerwanie właścicielem klubu sportowego Dolcan Ząbki i pierwszoligowej obecnie drużyny piłkarskiej, grającej w barwach dewelopera. Od tego czasu firma angażuje się aktywnie w działalność społeczną – m.in. pomoc szpitalowi w Wołominie, czy domom dziecka.

 

W 2000 roku Dolcan otworzył swoją, pierwszą z dwóch, hurtownię materiałów budowlanych i wykończeniowych. Firma sukcesywnie, przez lata inwestowała także w inne, pokrewne branże, jak: kopalnia piasku i kruszywa Dębinki pod Serockiem, salon mebli i aranżacji wnętrz, łowisko otwarte Jegiel i hotel w Częstochowie.

 

W 2006 roku Dolcan przeniósł się do samodzielnie wybudowanej siedziby, przy ulicy Łodygowej 26 w Warszawie, która umożliwiła dalszy, prężny rozwój firmy.

 

W 2010 roku firma wprowadziła na rynek warszawski innowacyjną ideę mieszkań bezczynszowych – kameralnych osiedli domów w zabudowie jednorodzinnej, w których nie ma części wspólnych i dzięki temu konieczności płacenia czynszu za ich administrowanie.

 

W 2012 roku deweloper wprowadził kolejny unikatowy produkt – Condo System Dolcan, który umożliwia inwestorom zarabianie na nieruchomościach w dużych aglomeracjach gwarantowanych 8 proc. w skali rocznej.

 

W 2014 roku Dolcan wprowadził na rynek kolejną innowacyjną formułę – MiniApartamenty na start. Są to niewielkie, funkcjonalnie zaprojektowane lokale w przystępnych w przystępnych cenach, pozwalające  młodym na zakup pierwszego mieszkania na miarę ich możliwości i potrzeb.

 

Do tej pory Dolcan zrealizował 30 projektów oddając do użytku ok. 6.100 mieszkań.